Zacząć wszystko od nowa - Wacław Wantuch | TTT 033

Okładka odcinka

Słuchaj na:

Wacław Wantuch - artysta malarz, rzeźbiarz, fotograf, specjalista od kobiecego aktu, autor wielu wystaw i trzech bestsellerowych albumów zaliczanych do kanonu czarno-białego aktu polskiego - mówi między innymi o swoim rozstaniu z fotografią, o powrotach do tradycji i historii twórczości, a także o mariażu tradycji i współczesnych technologii oraz jak otoczenie wpływa na artystę?

Jak wglądała pierwsza sesja aktu w wykonaniu Wacka Wantucha i jaki jest jego proces twórczy dzisiaj? Czego malarz może nauczyć się z fotografii? O psychologii relacji między artystą i modelką oraz o konsekwentnym zaznaczeniu granic. Jaki jest wkład twórczy modelki w powstające dzieło a także o wpływie sesji aktu na obraz własny modelki.

Czy w akcie jest jeszcze miejsce na coś nowego? Jaka jest różnica między aktem w fotografii i w malarstwie? Dlaczego posiadanie stylu jest powodem do smutku? Od czego zacząć fotografię aktu, co fotograf aktu może zrobić, żeby swoją twórczość odświeżyć oraz 3 rzeczy, których absolutnie robić nie wolno, a także słów parę o ucieczce od banału.


Wacek Wantuch zaprasza do siebie:

Wacław Wantuch - Artmajeur

Wacław Wantuch

Instagram: @wantuchwaclaw.art

Facebook: Wantuch Wacław

Wikipedia: Wacław Wantuch


Dołącz do grupy społeczności TTT na Facebooku

Muzyka: Golden Sunrise, I Am Your Clothes, Josh Woodward