Nieopowiedziane nie istnieje - Kasia Michalak | TTT 019

Okładka odcinka

Słuchaj na:


Z Kasią Michalak - reportażystką radiową, edukatorką, promotorką radia i innych formatów audio - rozmawiamy czym jest reportaż artystyczny i jakie stawia wymagania? Dlaczego formaty audio są tak angażujące? O nieprzetłumaczalnym języku dźwięków w reportażu. O wzruszeniach w sztuce narracyjnej oraz o tym, jak na życie Kasi Michalak wpływają jej własne reportaże?

Dlaczego słuchając stajemy w centrum świata? Czy reportaże zmieniają życie ich bohaterów? Skąd biorą się tematy i bohaterowie reportaży? Jak wygląda proces tworzenia reportażu i czy reportaże mogą zmieniać światopoglądy? Od czego zaczyna się reportaż? Czy sztuczna inteligencja zastąpi reportażystę, a także o budowaniu zaufania i prawdziwej relacji z bohaterem.

O Mistrzu Kapuścińskim, czyli o filozofii spotkania i ważkości jego “temperatury”. O filtrach przez jakie postrzegamy świat. O prawdziwej wartości nagród, dlaczego czasami przeszkadzają oraz o tym, jak Kasia Michalak traktuje niepowodzenia? O etyce w mediach i czynieniu dobra w świecie. Czym jest “Audionomia”, po co powstała i czym się zajmuje? Jaki jest sekret tworzenia lepszych reportaży? a także o książce “Dźwięk bez fikcji”.


Kasia Michalak zaprasza do siebie:

Facebook: Kasia Michalak. Reportaż i dźwięk

audionomia.pl

Facebook: Audionomia

Patronite: Fundacja Audionomia

Naukowa.pl: Dźwięk bez fikcji. O radiowym reportażu artystycznym

Youtube: Zespół “Masa”


Dołącz do grupy społeczności TTT na Facebooku

Muzyka: Golden Sunrise, I Am Your Clothes, Josh Woodward