Nigdy nie piszę scenariuszy - Leszek Mądzik | TTT 022

Okładka odcinka

Słuchaj na:


Z Leszkiem Mądzikiem - profesorem sztuk plastycznych, scenografem, reżyserem, malarzem, fotografem i twórcą Sceny Plastycznej KUL - rozmawiamy o dzieciństwie jako kopalni idei i jego wpływie na przyszłą twórczość, o znaczeniu porażek i ich przekuwaniu w coś dobrego. Co to znaczy “wytrącić się”, jak wybierać pomysły do dalszej pracy i w jaki sposób powstają spektakle i jak w ogóle można robić teatr bez słów i scenariusza?

O wierze w przypadek i o relacji artysty z Absolutem i znaczeniu sacrum w sztuce, co jest silniejsze serce, czy rozum i gdzie w tym wszystkim dusza? Czy artysta jest przekaźnikiem dla sztuki, czy raczej tworzy z poziomu ego? Skąd fascynacja motywem odchodzenia i przemijania oraz dlaczego w sztuce trudniej jest wyrazić szczęście niż cierpienie?

Kobieta tuż obok sacrum oraz o kobiecej intuicji i głębokiej wartości kobiety. O tajemnicy, o mroku, świetle i malowaniu obrazu przed widzem widza, a także o podejmowaniu ryzyka w sztuce i tworzeniu. Czym jest Teatr Sceny Plastycznej KUL, o co w nim chodzi i dlaczego dzisiaj taki teatr już by nie powstał? Czy widz w ogóle obchodzi artystę, jakie miejsce zajmuje fotografia i muzyka w twórczości Leszka Mądzika, a także o potrzebie stworzenia miejsca dla innych artystów.


Profesor Leszek Mądzik zaprasza:

Scena Plastyczna KUL

Facebook: Scena Plastyczna KUL Leszek Mądzik

Mariusz Wideryński – wernisaż | Galeria Saska

Facebook: Galeria Saska

Dom Praczki - Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum


Dołącz do grupy społeczności TTT na Facebooku

Muzyka: Golden Sunrise, I Am Your Clothes, Josh Woodward