Ulegać nagłym impulsom - Andrzej Zygmuntowicz | TTT 032

Okładka odcinka

Słuchaj na:

Andrzej Zygmuntowicz - artysta fotograf, inżynier, Wiceprezes Związku Polskich Artystów Fotografików, Przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, nauczyciel akademicki, wieloletni juror Grand Press Photo, autor i kurator wystaw, niewyczerpana kopalnia fascynujących historii - dzieli się między innymi refleksjami na temat ostatniej edycji konkursu Grand Press Photo 2024, a także przemyśleniami dotyczącymi współczesnych utrudnień i zagrożeń dla fotografii.

Jak wygląda kreatywność w fotografii reporterskiej i dokumentalnej, jak również o wyzwaniach w obliczu jakich stoi fotografia artystyczna? Jaka jest rola artysty w komentowaniu świata i jaką drogą podąża? O tym, że żyjemy w epoce ciągłych końców świata, które następują coraz szybciej.

Słów parę o ambicjach nauczycielskich, o wartości dosadnej, uczciwej krytyki, czym wyróżnia się Studium Fotografii ZPAF wśród innych szkół fotografii i jak jest model fotografowania Andrzeja Zygmuntowicza, czyli w jaki sposób inżynier może zostać artystą? Czy kandydaci zaskakują jeszcze Radę Artystyczną i czego się od nich oczekuje, o podróżowaniu w głąb siebie i prawdzie autora widocznej w jego dziełach, a także epoce egoizmu i jej wpływ na twórczość.


Więcej o Andrzeju Zygmuntowiczu:

Studium Fotografii ZPAF

Akty Zygmuntowicza

Andrzej Zygmuntowicz - “Podróże”

Andrzej Zygmuntowicz - “Szumy, Zlepy, Ciągi”


Dołącz do grupy społeczności TTT na Facebooku

Muzyka: Golden Sunrise, I Am Your Clothes, Josh Woodward